5 Aralık 2012 Çarşamba

Tekin Sönmez Ankara Kitap Fuarı'nda, 1 Aralık ile 9 Aralık tarihleri arasında, her gün saat 14:00 - 19: 00 arasında kitaplarını imzalayacak. 

'Söğütözü Congresium, Fuar Merkezi'ne kent merkezi olan Güven Parkı'ndan kalkan Çukur Ambar minübüsleri ile hemen buraya varabilirler. 

Ankara'yı bilenler bilir. Tekin Sönmez'i değilse bile, onun kitaplarını tanımak isteyenler, kırk yılda bir böyle bir fırsatı değerlendirererk, elli yılda yazılmış tüm kitaplarını bu fuarda tanıyabilirler.

Stant: NİS Media, KLT34, fuardaki plandadır. İşte burada, yeni roman, 'Ankara Düşerken Erzurum ve Bardezbaldooruk Ailesi,' adlı romanı, Ankara'da okurunu bekliyor.

Bu romanda ne var?  

Babil gibi bal kulesi, Kristal buzdan Bardez kalesi, kristal buzdan Bardez kalesi var.

Kristal buzdan Bardez kalesi dedim ya, aslında  Soğanlı Dağları, Kars Platosu, Sarıkamış, ve Erzurum var bu romanda. Hayali bir roman fakat söz ve yazı sanatları açısından gerçek bir edebiyat ürünü olan 'Ankara Düşerken Erzurum ve Bardezbaldooruk Ailesi,' adlo roman, Göktürkler ve Hazar İmparatorluğu'ndan gelerek Ankara'nın kuruluşuna ve düşüşüne katılmış, yüz yıl önceki arıcı büyük bir ailenin tıpkı Ankara gibi yükselişi ve düşüşünün hayali hikayesidir.